תחרות הסיפורים

תחרות הסיפורים של כנס עולמות 2018 הסתיימה והזוכים בה הוכרזו באירוע הסיום של הכנס. השנה התקבל לתחרות מספר שיא של שישים סיפורים וזכינו לקרוא מגוון רחב של נקודות מבט מרתקות על נושא הכנס – פרידות. הסיפורים הצטיינו בגיוון תרבותי: היה בהם שיעור גבוה של סיפורים שמשקפים קשת רחבה של תרבויות, אוכלוסיות, עדות וכדומה או עוסקים בזהויות מיניות ומגדריות ובדמויות להט"ביות. שופטי התחרות מבקשים להחמיא לכותבות ולכותבים שלנו, שסיפוריהם העידו על בגרות, בשלות ורוחב אופקים.

הזוכים בתחרות הם:

במקום הראשון: "לעולם לא אשמע", מאת שחר אור

במקום השני: "והשיירה עוברת", מאת אביעד שר-שלום

במקום השלישי: "גלים", מאת הילי ליאור

בנוסף ביקשו השופטים לציין לשבח את הסיפורים הבאים:

"קרב הפוך", מאת מיכאל אלבוים

"פסקול הפרידה", מאת אליה קציר

"משחק ההתמסרות", מאת תאיר נס-ברלין

אנו מבקשים להודות לשופטי התחרות: הילה בניוביץ’-הופמן (יו”ר), ורד טוכטרמן וגיא בוסקו, וכמובן לכל המשתתפים ששלחו לנו את סיפוריהם. נתראה בתחרות הבאה.

 

דבר השופטים

לעולם לא אשמע / שחר אור

הסיפור המקורי והייחודי הזה שבה את לב השופטים מהרגע הראשון. אישה צעירה שבורכה במתת ה"שמיעה" המיוחדת מפנה עורף לעולם האמונה שלתוכו נולדה, ובוחרת באהובת ליבה, למרות המחיר הכבד שהיא נאלצת לשלם בוויתור על יכולת "השמיעה" הקסומה. הסיפור לוקח אותנו למסע דרך סוגיות של אמונה, מסורת, הקרבה ואהבה ללא תנאי וללא גבולות, ומסתיים בקתרזיס מעורר השראה ומלא תקווה.

והשיירה עוברת / אביעד שר-שלום

מחווה סאטירית ונושכנית לסגנון ה"פילם נואר" הבלשי ולסרטי אסונות גם יחד, שמתרוממת מעל לקלישאות ומגישה סיפור משעשע, מעורר מחשבה ומלא המצאות מרתקות. לא קל לכתוב על סוף העולם בצורה שאינה נדושה, אך הסיפור מצליח לעשות בדיוק את זה – בהומור, בשנינות ועם מנה גדושה של אנושיות נוגעת ללב שמשאירה בקוראים טעם של עוד.

גלים / הילי ליאור

בירושלים אין ים, אך הסיפור עושה את הבלתי אפשרי ומביא את המים המלוחים אל העיר, נישאים על משאלותיה של ילדה צעירה הכמהה לגלים. מערכת יחסים חמה, אוהבת וסבוכה בין אם לבת נגלית לעינינו דרך קשיי ההסתגלות של הבת, ופותחת צוהר לעולם של קסם כששתיהן מגלות איך אפשר לעבור לעולם אחר שבו מתממשות משאלות הלב הכמוסות ביותר, ובו הן מוצאות שוב האחת את השנייה.


"תמיד ידעתי את הסוף לכל סיפור; הרי ממנו התחלתי" – טוני מוריסון

זה הזמן לפתוח דף חדש ולהתחיל לכתוב – להוציא ממקשי המקלדת שלכם סיפור, עלילה ודמויות. פרידה יכולה להיות יכולה להיות התחלה, אמצע או סוף; היא יכולה להיות כואבת או משמחת, זמנית או סופית לחלוטין. ספרו לנו – על מה אתם חושבים כשמדברים איתכם על פרידות?

תחרות הסיפורים של עולמות מתקיימת בכל שנה בכנס עולמות, ומציעה גם השנה פרסים כספיים לשלושת הסיפורים הטובים ביותר. אנו מזמינים את כולם – כותבים מנוסים וכותבים למגירה – לכתוב סיפור קצר של 5,000-2,000 מילים בנושא "פרידות". על הסיפור להיות כתוב באחד מהז'אנרים הספקולטיביים: פנטזיה, מדע בדיוני, היסטוריה חלופית וכדומה.

הפרסים שיחולקו לזוכים הם:
המקום הראשון: 700 שקל.
המקום השני: 400 שקל.
המקום השלישי: 300 שקל

כל הסיפורים המשתתפים יעלו לאתר הכנס והזוכים יוכרזו באירוע הסיום החגיגי של הכנס. את הסיפורים יש לשלוח למנהלת התחרות בר פישביין בדוא"ל stories@olamot-con.org.il, עד ליום חמישי, 22 בפברואר 2018 בחצות.

השופטים: הילה בניוביץ'-הופמן (יו"ר), ורד טוכטרמן וגיא בוסקו.

שימו לב! חובה לקרוא את התקנון בעיון לפני הגשת הסיפור. סיפורים שלא יעמדו בקריטריונים לא יורשו להשתתף בתחרות.

 

כנס עולמות 2018: התחלות// פיתוח: דמיאן הופמן, בשילוב קוד של גליה בהט  // עיצוב: קסם ברקוביץ// גופן רשת “אלף” פותח ע”י "הגילדה"‏// האתר פועל על וורדפרס ו Responsive.

נגישות